Як створити стартап на 1 млн.

Загальновизнано є статистика про те, що 90% стартапів банкрутують. Так само відомо, що більшість з тих, хто виживає не “пробиває” стелю у 1 млн. доларів прибутків.
Спробуймо визначити 5 секретів успішного стартапу (комусь ці поради видадуться банальними, можливо).
Секрет №1: Тестуйте власну концепцію.
Якщо вам до голови прийшла геніальна ідея не поспішайте наймати величезну команду та вкладати гроші друзів, родичів та інвесторів (навіть якщо вони у готові їх вкласти). Стів Бланк говорить про те, що найважливіше для підприємця “вийти з будівлі” – запитати у потенційних покупців “чи потрібен цей товар?”, “чи потрібна ця послуга?”. Звичайно, є винятки, наприклад, геній підприємництва Стів Джобс, який говорив, що не варто питати, але винятки лише підтверджують правило.
Секрет №2: Робіть продажі
Дуже часто засновники зосереджуються на парі продукт-ринок і “забувають” про те, що будь-якому продукту потрібні продажі. На перший час саме засновники є найкращими продавцями! Просувати у соціальних мережах і продавати – два різні процеси.
Секрет №3: Будьте наполегливими
Якщо ви маєте мету, то не відступайте від неї. Потрібно змінити законодавство, щоб ваш продукт міг легально продавати, а ви отримали ліцензію? Знайдіть лоббі серед депутатів! Швидше за все це займе певний час, але результат буде.
Секрет №4: Слухайте своїх покупців
Щось подібне до першого секрету, але з однією суттєвою різницей – ви маєте слухати тих, хто платить вам гроші. Решта “порадників” можна сміливо ігнорувати, оскільки вони не приносять вам ані копійки. Зробіть усе, щоб вашим покупцям було якнайзручніше і вони хотіли б розказувати про вас своїм друзям і радити саме вас.
Секрет №5: Зробіть чіткою вашу пропозицію
Знайдіть власну унікальну торгову пропозицію і розказуйте саме про те, що вас вирізняє. Людям не потрібен “ще один” магазин чи послуга – їм потрібна ваша унікальність.
А які ще є секрети успішного стартапу на вашу думку?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *