5 підказок для успішного раунду фінансування

 

Хоча і не кожному бізнесу потрібне залучення зовнішніх інвестицій, проте це є типовим шляхом розвитку для технологічних стартапів, які швидко зростають. Спробуємо розібратися з основними факторами, які допоможуть успішно підняти раунд фінансування.
Порада 1: Переконайтеся, що ви готові до масштабування
Перш за все, до того як йти до інвестора зрозумійте тип вашого стартапу та зрозумійте, що ви дійсно готові до масштабування. Якщо ви лише на початку інвестиційного шляху, то ангельскі інвестиції або партнерство з акселератором може бути найкращим рішенням.
Порада 2: Знайдіть партнерів
Коли ви переконалися у першому кроці, знайдіть одного-двох партнерів, які готові підтримати вас. Однією з найгірших помилок стартапів є зібрання у раді директорів великої кількості “голосних імен” для підвищення вартості. Пам’ятайте, що позбутися когосб с ради директорів фактично неможливо. Отож, у перших райндах обмежте себе одним-двома інвестиційними партнерами.
Порада 3: Перевірте ваших потенційних інвесторів
Коли ви вибрали інвестора, поговоріть з кількома СЕО, які співпрацювали з ним, щоб дізнатися більше. Зі свого боку інвестори вивчать ваш бізнес і вас з усіх боків, тому чому б це не зробити і вам з інвестором. Особливо зверніть увагу на тих інвесторів, що готові вас познайомити з СЕО компаній, які пройшли через важкі випробування, в які вони раніше вкладали гроші.
Порада 4: Зрозумійте насправді ключові умови
Після того, як ви визначилися з умовами інвестицій, переконайтеся, що вам зрозуміло геть усе у цьому документі. Засновник бізнесу повинен бути розумніший за юриста та інвестора разо узятих. Дивіться на додаткові умови, а не лише на оцінку вартості компанії, бо “диявол ховається у деталях”.
Порада 5: Пам’ятайте час вбиває можливості
Якщо ви отримали умови, які вас задовольняють не продовжуйте вибивати кращі, бо це може вбити переговори взагалі. Закривайте угоду відразу, як тільки отримали угоду, що вас задовольняє, бо можете лишитися ні з чим, і зіпсувати власну репутацію.
Бонус: Проведіть чудову першу зустріч Ради директорів
Після того, як гроші у банку, це не є завершенням процесу, а лише його початком. Після закриття раунду у вас буде щонайменше один новий учасник Ради директорів, тому підготуйтеся на найвищому рівні і знайте чого ви хочете досягти на цій зустрічі, навіть якщо вона буде першою формальною зустріччю.
Список не є вичерпним, тому звертаюся до читатів Startup.In.UA: А які поради про підняття раунду ви можете дати?

Recommended Posts

Blog Business Politics Society Technology World Події

Facebook та Instagram можуть припинити роботу в Європі

Компанія Meta Марка Цукерберга може припинити роботу соціальних мереж Facebook й Instagram в Європі через суперечку щодо місця зберігання персональних даних користувачів. Як передає Укрінформ, про це повідомляє Mashable із посиланням на щорічний […]

 
Blog IT Lifestyle Travel World

Мотивуюча історія харківського айтішника, який працює в канадському офісі Amazon

Євген Іванов — айтішник з Харківщини. Він не уявляє життя без програмування. Розвиваючись в улюбленій справі, наш герой успішно пройшов співбесіду до американського техгіганта Amazon. І переїхав жити та працювати до Канади. Через які випробування пройшов Євген, […]

 
Blog Business Politics Society World Події

ЄC схвалив проєкт, що забороняє використання даних для таргетованої реклами.

Європарламент прийняв початковий проєкт закону про заборону деякої таргетованої реклами. Згідно з ним Big Tech-компанії, до яких належать Google, Amazon і Facebook, не мають права використовувати для таргетованої реклами конфіденційну […]

 

Leave A Comment