Команда стартапу: управління

Про управління у стартапі значну частину запису присвятили співробітники Venbesthire. Я хотів би подивитися на це питання під іншим кутом зору. Чи потрібні “чисті” управлінці у стартапі, а якщо потрібні, то з якого моменту.

Чимало стартапів, які приділяють значну увагу формуванню команди менеджерів потрапили в оману інвесторів, які кажуть, що легше інвестувати у проекти з міцною командою управлінців. І це правда, але не вся, а лише її частина. Коли інвестор каже про команду управлінців, він має на увазі проекти вартістю від $1 до 100 млн. Вони не говорять про посівний етап з інвестиціями у $50-70 тисяч. І вцьому полягає глобальна різниця: вам не потрібно думати про команду менеджерів на етапі “зроби сам”. 

Але тут є ще один підводний камінь – повністю відмовитися від управління також не вдасться, оскільки, наприклад, у відділі продажів має бути людина, яка повністю чи щонайменше частково контролюватиме процес продаж іншими продавцями (якщо вони вже є). АЛЕ ця ж людина має вміти і хотіти продавати самостійно, їздити на переговори до клієнтів, домовлятися. Так само і з розробниками, якщо у вас не буде “наглядача”, то відділ розробки може потонути у морі фіч і допрацювань, які будуть сипатися і при цьому будть погано документовані. Якщо у вас не буде когось, хто контролюватиме процес роботи з підтримки користувачів, як ви можете бути певні, що усі співробітники мають повну інформацію та надають якісну підтримку. В маленьких стартапах є усі ці ролі, але швидше за все, що в ньому не буде окремих людей для цих ролей, просто тому, що не вистачатиме ресурсів на усіх потрібних людей.

З іншого боку, найголовніше на цьому має зосередитися КОЖЕН член команди на ранньому етапі розвитку стартапу не стратегія чи менеджмнет, а виконання проекту. І саме тому не варто наймати на початковому етапі хороших менеджерів, оскільки на цьому етапі вам потрібні хороші розробники, а чудові менеджери з’являться у проекті пізніше, коли він бути коштувати мільйони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *