Як управляти проектом у стартапі

Чого варте управління проектом у стартапі? Напевно все залежить від стартапу, його розмірів і навіть сфери діяльності. Хотілося б думати, що управління проектом не залежить від індустрії, організації і розмірів, але це не так. І хоча ідеальним було б управління проектами на однаково високому рівні в усіх стартапах за одними стандартами, але це утопія.

Проте кілька порад маю і ними поділюся, зважачи на власний досвід управління проектами та навчанням управлінню проектами у IBM’івського тренера.

Відштовхутесь від потреб. Навряд чи управління проектом має бути в усіх організаціях і стартапах. Саме  тому гарний проджект менеджер буде відштовхуватися в першу чергу від того, чого очікують від нього, а не від суми знань і технологій, якими він володіє.
Серед найголовніших потреб:
– задоволення внутрішніх потреб;
– задоволення потреб замовника/клієнта;
– виконання бюджету проекту;
– ефективне використання наявних ресурсів;

Недоліки породжують недоліки. Можливо вам вдасться вдало завершити один чи два проекти та прослизнути між проблемами, які породжено недоліками управління проектом, але пам’ятайте, що довго тривати це не може. Везіння закінчується і починається кропітка праця над усуненням недоліків.

Починайте якнайскоріше. Управління проектом не може початися зарано. Але досить часто буває запізно починати управління проектом, а виникає потреба у кризовому менеджменті.

Використовуйте інструменти. Хоча мій тренер говорив, що гарний проджект може розписати проект навіть на серветці у ресторані, не нехтуйте можливістю користуватися інструментами. Це може бути Microsoft Project, BaseCamp чи власний інструмент – найголовніше, щоб його використання привело до мети – успішного завершення проекту.

Саме успішного завершення власних проектів я бажаю усім і пропоную поділитися власними хитрощами та порадами з управління проектами у коментарях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *