Семінар “Чи варта твоя ідея 10 млн.” за участю Сесілії Друкер

 

Вчора у приміщенні МІМ-Київ відбувся семінар, організований газетою “Дело”, присвячений стартапам. Я скористався люб’язним запрошенням відвідати його і послухати виступи підприємців й інвесторів, але насамперед було цікаво послухати Сесілію Друкер, яка завітала до Києва.

Загальне враження від усіх виступів – інвестори готові розглядати проекти, але лише в тому разі, коли підприємці спроможні говорити з ними однією мовою.

Перший виступ після короткого вступного слова від організаторів було присвячено стратегіям стартапів, який прочитала Сесілія Друкер. Уся презентація була сконцентрована навколо 5 питань, на які повинен постійно відповідати кожен підприємець:

Яку проблему вирішує стартап?

Хто є клієнтом?

Хто є конкурентом?

Хто є командою?

Де гроші?

Другою виступала Валерія Чешко, регіональний директор в Україні словенської інвестиційної компанії P&S, яка свій виступ присвятила аналізу 6 причин взаємоНЕпорозумінь між інвестором і підприємцем:

нерозуміння різниці між ідеєю та бізнес-моделлю;

розподіл ризиків;

умови участі в стартапі;

різна мотивація інвестора та підприємця;

подача матеріалів.

На жаль, одну в причин я випустив у твіттер трансляції і зараз не згадаю.

Третім був виступ Олександра Сороки, президента Клубу приватних інвесторів Startup.UA. Свою презентацію Олександр повністю присвятив темі пошуку грошей,  зосередевшись на різних типах інвесторів:

ангели;

архангели;

венчурні фонди;

інвестиційні та пенсійні фонди;

стратегічні інвестори.

Найголовніше що хоче будь який інвестор – примножити власні гроші за допомогою вашої компанії.

Четвертим був виступ Владіслава Носіка, партнера компанії VISUM Capital, який розказував про привабливий проект з точки зору інвестора на прикладі компанії PocketBook. Владіслав виділив 4 найголовніші критерії відбору:

менеджмент;

потенціал зростання;

стратегія розвитку;

стратегія виходу.

Після Владіслава виступав його тезка Владіслав Остапенко, керівник відділу корпоративних фінансів та M&A (Ernst&Young), який свою презентацію присвятив темі “Хто тут господар?”, розглянувши різні погляди на контроль над підприємством у різних інвесторів залежно від їхньої мети. Найголовніша теза: краще мати маленький шматочок у чомусь великому, аніж великий шматок у чомусь маленькому.

Після нього виступав Роман Зінченко, який представляє Greencubator. Він свою презентацію присвятив питанню Як зацікавити інвестора? Головне – у вас не буде другого шансу справити перше враження.

Після його виступу був розгляд Executive summary від компанії “Дригало”, який мене особисто дуже розчарував.

Детальніші звіти про кожну з презентацій підготую вихідними та буду публікувати по одному огляду щодня наступного тижня.

Recommended Posts

Business Investment Lifestyle Society Startup Studio Travel Uncategorized World

Французький необанк Qonto заходить в Україну та збирається відкрити офіс і наймати розробників.

Нещодавно Qonto залучила $552 млн при оцінці в $5 млрд, повідомляє ain.ua. На український ринок стартап виходить у партнерстві з українською компанією WeSoftYou. Спочатку необанк планує найняти одну команду, а надалі відкрити офіс розробки в Україні. Наймати українських розробників […]

 
Business Investment Startup Studio Technology Акселератори

Час подарунків “під ялинку”! Забери собі безкоштовно INVESTORS BOOK 2021.

Під фінал 2021 року, Українська асоціація венчурного та приватного капіталу (UVCA), за підтримки USAID, через програму «Конкурентна економіка в Україні» (USAID CEP) та Міністерства цифрової трансформації України, спільно створили «Книгу […]

 

Leave A Comment