Семінар “Чи варта твоя ідея 10 млн.” за участю Сесілії Друкер

 

Вчора у приміщенні МІМ-Київ відбувся семінар, організований газетою “Дело”, присвячений стартапам. Я скористався люб’язним запрошенням відвідати його і послухати виступи підприємців й інвесторів, але насамперед було цікаво послухати Сесілію Друкер, яка завітала до Києва.

Загальне враження від усіх виступів – інвестори готові розглядати проекти, але лише в тому разі, коли підприємці спроможні говорити з ними однією мовою.

Перший виступ після короткого вступного слова від організаторів було присвячено стратегіям стартапів, який прочитала Сесілія Друкер. Уся презентація була сконцентрована навколо 5 питань, на які повинен постійно відповідати кожен підприємець:

Яку проблему вирішує стартап?

Хто є клієнтом?

Хто є конкурентом?

Хто є командою?

Де гроші?

Другою виступала Валерія Чешко, регіональний директор в Україні словенської інвестиційної компанії P&S, яка свій виступ присвятила аналізу 6 причин взаємоНЕпорозумінь між інвестором і підприємцем:

нерозуміння різниці між ідеєю та бізнес-моделлю;

розподіл ризиків;

умови участі в стартапі;

різна мотивація інвестора та підприємця;

подача матеріалів.

На жаль, одну в причин я випустив у твіттер трансляції і зараз не згадаю.

Третім був виступ Олександра Сороки, президента Клубу приватних інвесторів Startup.UA. Свою презентацію Олександр повністю присвятив темі пошуку грошей,  зосередевшись на різних типах інвесторів:

ангели;

архангели;

венчурні фонди;

інвестиційні та пенсійні фонди;

стратегічні інвестори.

Найголовніше що хоче будь який інвестор – примножити власні гроші за допомогою вашої компанії.

Четвертим був виступ Владіслава Носіка, партнера компанії VISUM Capital, який розказував про привабливий проект з точки зору інвестора на прикладі компанії PocketBook. Владіслав виділив 4 найголовніші критерії відбору:

менеджмент;

потенціал зростання;

стратегія розвитку;

стратегія виходу.

Після Владіслава виступав його тезка Владіслав Остапенко, керівник відділу корпоративних фінансів та M&A (Ernst&Young), який свою презентацію присвятив темі “Хто тут господар?”, розглянувши різні погляди на контроль над підприємством у різних інвесторів залежно від їхньої мети. Найголовніша теза: краще мати маленький шматочок у чомусь великому, аніж великий шматок у чомусь маленькому.

Після нього виступав Роман Зінченко, який представляє Greencubator. Він свою презентацію присвятив питанню Як зацікавити інвестора? Головне – у вас не буде другого шансу справити перше враження.

Після його виступу був розгляд Executive summary від компанії “Дригало”, який мене особисто дуже розчарував.

Детальніші звіти про кожну з презентацій підготую вихідними та буду публікувати по одному огляду щодня наступного тижня.

Recommended Posts

Blog Business Politics Society Technology World Події

Facebook та Instagram можуть припинити роботу в Європі

Компанія Meta Марка Цукерберга може припинити роботу соціальних мереж Facebook й Instagram в Європі через суперечку щодо місця зберігання персональних даних користувачів. Як передає Укрінформ, про це повідомляє Mashable із посиланням на щорічний […]

 
Blog IT Lifestyle Travel World

Мотивуюча історія харківського айтішника, який працює в канадському офісі Amazon

Євген Іванов — айтішник з Харківщини. Він не уявляє життя без програмування. Розвиваючись в улюбленій справі, наш герой успішно пройшов співбесіду до американського техгіганта Amazon. І переїхав жити та працювати до Канади. Через які випробування пройшов Євген, […]

 
Blog Business Politics Society World Події

ЄC схвалив проєкт, що забороняє використання даних для таргетованої реклами.

Європарламент прийняв початковий проєкт закону про заборону деякої таргетованої реклами. Згідно з ним Big Tech-компанії, до яких належать Google, Amazon і Facebook, не мають права використовувати для таргетованої реклами конфіденційну […]

 

Leave A Comment