Команда стартапу: формування

Сьогодні у блозі я опублікував запис, який став результатом експертної думки команди “Венбест-рекрутинг”, а найближчими дня я хотів би продовжити тему команди у стартапі та поговорити про три складові: формування, компенсації та управління.

Отож, сьогодні говоримо про формування команди стартапу з позиції засновника стартапу. І до того, як почати пошуки, варто відповісти собі на питання “Навіщо вам потрібна команда?” Очевидне питання, але навіть воно може мати кілька відповідей:

щоб отримати гроші (інвестори дають гроші людям, а не ідеям і навіть бізнес-моделям);

щоб мати гарну сторінку Про нас;

щоб здійснити проект;

щоб сфокусуватися самому на стратегіях.

Насправді, вірна відповідь лише одна – третя. І саме факт здійснення проекту, перетворення ідеї на реальність має рухати вас у процесі підбору команди. Якщо у вас буде будь-яка інша мотивація, то швидше за все, що ваш проект провалиться.

Якщо ви вирішили наймати людей самостійно, то ось вам кілька порад:

Наймайте за принципом ДНК. Це не значить, що ви маєте бачити у кожній людині щось особливе, найголовніше, щоб уся команда розділяла одні цінності та доповнювала один одного.

Забагато C-level. Звичайно для власного марнославства дуже хочеться називатися CEO, CTO, CMO та належати хоча б у власних мріях до C-level. Але це може бути значною загрозою для проектів, якщо на “два козаки – три гетьмани”.

Наймайте за принципом мінімальної достатньості. Якщо ви можете зекономити за рахунок того, що хтось може виконувати кілька ролей – економте. Чим більше людей, тим складніше управління, а на початку проекту критично важливо, щоб рух до мети був легким.

Будьте гнучким. Коли ви будете гнучим, то зможете відчувати момент, а найголовніше до вашої команди будуть долучатися люди, які не читають “посібники користувача”, бачать і дерева, і ліс, можуть швидко допустити помилку, але так само швидко зробити з неї висновки.

Відчувайте. Стосунки, стосунки і ще раз стосунки. Вдалий стартап може бути лише з людьми, з якими вам приємно буде піти випити келих пива, але при цьому чітко розділяйте особисті стосунки і проект.

Наймайте команди. Якщо люди раніше вже робили проект разом, то у вашому проекті їм не потрібно буде витрачати час на побудову стосунків.

Не наймайте (не ставайте партнерами) з друзями (заради збереження дружби). Якщо вам дорогі ваші друзі не ставайте партнерами, оскільки бізнес, особливо венчурний, це ризик, який може зруйнувати ваші дружні стосунки.

Які ще поради ви знаєте з власного досвіду, що можуть вплинути на формування команди? Давайте ділитися у коментарях!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *