6 порад для того, щоб збудувати малий бізнес і не збожеволіти

Робота у великій корпорації значно відрізняється від малого бізнесу. У кожного є власні погляди на те, що краще і чому. Зараз мені хотілося б лише дати кілька порад (чомусь знову фігурує число 6, як і в кількості параметрів для відслідковування у SaaS).

Перш за все збудуйте власний емоціний капітал, який можна буде використовувати щодня для того, щоб перемогти негаразди та встояти.  Для того, щоб досягти власних цілей збережіть щонайбільше завзяття, ентузіазму та позитивного настрою. Усе це допоможе збалансувати роботу, сім’ю, емоційне та фізичне здоров’я.

Збільшуйте впевненість у власних силах. Саме від вас залежить майбутнє вашого бізнесу. Переконаність надзвичайно важлива, щоб навколо вас відбувалися потрібні зміни. У власному бізнесі надзвичайно важливо знайти баланс між тим, що важливо знати і що можна сміливо ігнорувати. 

Практикуйте обережний оптимізм. Якщо ви хочете пережити увесь хаос, з яким ви можете стикнутися у вашому малому бізнесі, будьте готові пережити біль і неприємності. Почніть з невмирущої віри в те, що ваш стартап приречений на успіх, у той же час приділяючи увагу фактам.

Організуйте управління рутиною. Не важливо, якою саме системою ви будете користуватися – GTD Девіда Алена чи, наприклад, системою Стівена Кові, але вам критично необхідно мати постійно ясність, яка неможлива без організованості.

Спілкуйтеся! Хоча на перший погляд порада виглядає занадто просто, але саме широке коло спілкування допоможе вам знайти перших клієнтів, партнерів чи інвесторів. Крім того, саме завдяки спілкуванню ви зможете отримати найнеобхідніше кожному підприємцю – зворотній зв’язок.

Автоматизуйте максимум процесів. Автоматизація – ключовий фактор для того, щоб зберегти власний час, гроші та зусилля.  Але в той же час саме автоматизація – це найчастіше те, чого бракує малому бізнесу. Великі корпорації навчилися автоматизовувати майже все та економлять на цьому. Беріть приклад з них!

Маєте інші поради, які допомогли вам і можуть допомогти іншим? Коментуйте та діліться власним досвідом у тому як збудувати малий бізнес і не збожеволіти!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *