Lviv Startup Club Session 5.0 Summary

 

Конференція Lviv Startup Club Session 5.0 “Competition and Patents” відбулась. У зустрічі взяло участь більш ніж 60 учасників.
Першим виступав Геннадій Корнев, patent prosecution and searching professional. Він розповів про авторське право, патенти і ліцензування. Іскрометний гумор і постійні згадки про Стрийську 35 зірвали шквал оплесків наприкінці виступу Геннадія. Аудіо його виступу можна послухати тут – http://bit.ly/LvivSC5Keynote
Виступ Ростислава Чайки був присвячений конкуренції в стартапі. Ростислав розповів про 4 способи, котрими можна захистити свій стартап від конкурентів. Також декілька слів було сказано про те, як контролювати перевагу і що робити, якщо на ринку є потужні конкуренти, з котрими неможливо конкурувати. Учасники почули декілька прикладів успішних стартапів на ринках, де є монополісти. “Концентруйтесь на вивченні своїх клієнтів більше ніж конкурентів” – порадив Ростислав Чайка наприкінці доповіді.
В рамках нового для Lviv Startup Club формату “презентація ідей” було представлено 4 ідеї. Перша – сервіс ліцензування в ніші “малих” shareware продуктів і сервісів. Друга – моніторинг бренда в Інтернет. Обидві були представлені Русланом Савчишином. “Ми довго продумували ці ідеї. Але у нас уже немає ресурсів і часу їх реалізовувати. Тому віддаємо їх вам. Якщо буде бажання отримати консультацію по долідженню ринку, котрий ми зробили чи іншим тонким моментам – звертайтесь, зазначив Руслан Савчишин. Ще одну ідею представив Володя Татцакович – “коллективний блоггінг, де автори разом з платформою заробляють на SEO”. Усі автори ідей зібрали групу охочих обговорити цю ідею на Startup Networking.
Speed Networking проходив майже годину і зібрав декілька стабільних груп по інтересах. Без сумніву одна з найцікавіших частин конференції, коли час біжить непомітно, а кількість цікавих і корисних звязків зашкалює.
Панельна дискусія експертів була присвячена конкуренції. Експерти розповіли, як вони працюють з конкурентами. Серед цікавого – “Ми передаємо конкурентам самих тяжких клієнтів”, “Я підписався на 5 розсилок конкурентів і мав постійну картину того, що відбувається в моїй галузі”, “Ми обмінюємся клієнтами, оскільки щось можемо зробити ми, щось вони”.
Володимир Коваль свій стартап “Encuesta-pro” призначений для проведення опитувань он-лайн. Хлопці ще шукають свою бізнес-модель і представили прототип.
У багатьох розвинених країнах світу є соціальні підприємці, котрим вдається вирішувати болючі суспільні проблеми, заробляючи при цьому непогані гроші.
З прикладом такого проекту виступив Юрій Андеєв. “Stadion.lviv.ua був створений для інформування про підготовку Львова до Євро2012. Ціль проекту – контроль і організаційна допомога владі та забудовнику в будівництві нового стадіону.” – розповів Юрій. Він не раз зривав оплески залу своєю безпосередністю і успішним прикладом реалізації улюбленної справи.
Олексій Скрипник розповів про стартап трохи іншої вагової категорій “Dr. Eleks”. Олексій розповів, що компанія займається розробкою продукту вже понад 10 років. На даний момент в його розробку було заінвестовано близько пів мільйона долларів. Продукт вирішує проблему автоматизації медичних закладів. Цільова аудиторія – українські приватні клінінки, зокрема системою користуються Феофанія, Інтерсоно та інші. Зараз продукт намагаються просувати через партнерів у Польщі, ОАЕ і інших країнах. “На жаль українського ринку приватної медицини зараз майже не існує, проте йти з нього ми не збираємся” – зазначив Олексій Скрипник. Було надзвичайно цікаво слухати Олексія, коли він розповідав про проблеми B2B продаж в цій галузі.
Наприкінці конференції виступив Ростислав Чайка і подякував спонсорам – компанії MagneticOne і FPSComponents за допомогу в організації події і відвідувачам за активну участь.
Наступна конференція відбудеться 20 лютого і буде присвячена ціноутворенню.
Відгуки інших учасників події: Ігор Кліменков – http://klimenkoff.com.ua/spage-news/detail-47.html
Фоторепортаж з події – http://picasaweb.google.com/startuplviv/LvivStartupClubSession5002#
Слайди з презентаціями – http://www.slideshare.net/lvivstartup
Відео канал – http://startuplviv.blip.tv
Група в LinkedIn – http://www.linkedin.com/groups?gid=2236396

Recommended Posts

Blog Business Politics Society Technology World Події

Facebook та Instagram можуть припинити роботу в Європі

Компанія Meta Марка Цукерберга може припинити роботу соціальних мереж Facebook й Instagram в Європі через суперечку щодо місця зберігання персональних даних користувачів. Як передає Укрінформ, про це повідомляє Mashable із посиланням на щорічний […]

 
Blog IT Lifestyle Travel World

Мотивуюча історія харківського айтішника, який працює в канадському офісі Amazon

Євген Іванов — айтішник з Харківщини. Він не уявляє життя без програмування. Розвиваючись в улюбленій справі, наш герой успішно пройшов співбесіду до американського техгіганта Amazon. І переїхав жити та працювати до Канади. Через які випробування пройшов Євген, […]

 
Blog Business Politics Society World Події

ЄC схвалив проєкт, що забороняє використання даних для таргетованої реклами.

Європарламент прийняв початковий проєкт закону про заборону деякої таргетованої реклами. Згідно з ним Big Tech-компанії, до яких належать Google, Amazon і Facebook, не мають права використовувати для таргетованої реклами конфіденційну […]

 

Leave A Comment