Інтелектуальна власність як запорука успішного бізнесу (частина 4)

 

В попередній статті ми розглянули питання патентування винаходів та корисних моделей. Окрім патентів на винаходи та корисні моделі, які захищають певне технічне рішення, чимало компаній отримають патенти на промислові зразки.
На сьогодні у виборі споживача значну, а в деяких випадках вирішальну роль відіграє зовнішній вигляд виробу. Наприклад, споживач обирає не просто стілець, а стілець, який підходить до його інтер’єру. Саме тому компанії все більше уваги приділяють зовнішньому вигляду їх продукції. І саме патент на промисловий зразок захищає зовнішній вигляд виробу, наприклад етикетку, форму пляшки, банки, дизайнерський стілець тощо.
Патенти на промислові зразки використовуються як у більшості галузі технологій, так і навіть у сфері інформаційних технологій. Так, наприклад, фармацевти захищають етикетку, форму баночки та навіть форму таблеток. Щодо інформаційних технологій, то патентом на промисловий зразок можна захистити зовнішній вигляд інтернет-сторінки.
Не останню роль патенти відіграють в політичних кампаніях політиків. Так, наприклад, нещодавно було отримано патент на промисловий зразок на інформаційно-рекламний носій (поєднання темно-зеленого і чорного кольорів) Арсенієм Яценюком.
Патент на промисловий зразок дає наступні переваги:
* використовувати промисловий зразок на власний розсуд;
* забороняти використання промислового зразка третім особам;
* надавати дозвіл (ліцензію) на використання промислового зразка.
Патент на промисловий зразок діє протягом 15 років з дати подачі заявки. Як і патенти на винаходи (корисні моделі), патент діє на території тієї країни, патентне відомство якої видало такий патент. Саме тому, якщо Ви плануєте захистити зовнішній вигляд продукції в інших країнах, потрібно отримати патент не тільки в Україні, але і в інших країнах.
Однієї із особливостей патентування промислових зразків є те, що одна заявка на видачу патенту може містити декілька варіантів Вашої продукції. Так, наприклад, один патент може захищати упаковки для цукерок одного виробника, скажімо Рошен, однієї серії, проте з різними начинками – лимоном, апельсином, виноградом тощо.
На сьогодні в Україні патентування промислових зразків тільки починає розвиватись, але є ефективним інструментом захисту Вашої продукції.

Recommended Posts

Blog Business Politics Society Technology World Події

Facebook та Instagram можуть припинити роботу в Європі

Компанія Meta Марка Цукерберга може припинити роботу соціальних мереж Facebook й Instagram в Європі через суперечку щодо місця зберігання персональних даних користувачів. Як передає Укрінформ, про це повідомляє Mashable із посиланням на щорічний […]

 
Blog IT Lifestyle Travel World

Мотивуюча історія харківського айтішника, який працює в канадському офісі Amazon

Євген Іванов — айтішник з Харківщини. Він не уявляє життя без програмування. Розвиваючись в улюбленій справі, наш герой успішно пройшов співбесіду до американського техгіганта Amazon. І переїхав жити та працювати до Канади. Через які випробування пройшов Євген, […]

 
Blog Business Politics Society World Події

ЄC схвалив проєкт, що забороняє використання даних для таргетованої реклами.

Європарламент прийняв початковий проєкт закону про заборону деякої таргетованої реклами. Згідно з ним Big Tech-компанії, до яких належать Google, Amazon і Facebook, не мають права використовувати для таргетованої реклами конфіденційну […]

 

Leave A Comment