У Британії створено новий ангельский фонд

 

European Founders Capital (EFC) засновано Маклом Бірчем (Michael Birch), півзасновником Bebo, та Брентом Хоберманом (Brent Hoberman), який занував у доткомівську еру Lastminute.com, але більш відомий нещодавно, як серійний ангельський інвестор та співзановник MyDeco.
Крім них до фонду увійшли Роган Анджеліні-Херл (Rogan Angelini-Hurll), давній друг Хобермана та колишній аналітик Slomons з Сіті, а також Пытер Дуббенс (Peter Dubens), який створив Pipex ISP, проданий Tiscali за 210 мільйонв фунтів стерленгів у 2007 році.
Початковий капітал EFC складатиме 20 мільйонів фунтів стерленгів, але у перспективі має зроти до 50 мільйонів. Метою фонду є підвищення доступності отримання фінанування на ранній стадії створення стартапу у Європі, яка історично відстає від США, та призводить до розриву між різними етапами фінансування. Європейькі можливості раннього фінанування завжди відставали від Силіконової долини частково через недорозвинутість ангельского середовища у технологічних галузях, а частково через небажання європейських інвесторів вкладати кошті на ранніх стадіях, за винятком спільного фінансування.
Хоберман в інтерв’ю газеті The Sunday Times сказав: “Ми не беремо інституційні гроші. Всі гроші – лише від зановників – людей, які раніше це зробили самі… Ми хочемо побачити нові значні компанії, які виростуть з сьогоднішньої кризи.”
Поява EFC певно є частиною загальноєвропейської тенденції. Минулого року засновник Spreadshirt Лукаш Гадовські (Lukasz Gadowski) заснував разом з іншими німецькими підприємцями Team Europe для підримки стартапів на ранній стадії.

Recommended Posts

Blog Business Politics Society Technology World Події

Facebook та Instagram можуть припинити роботу в Європі

Компанія Meta Марка Цукерберга може припинити роботу соціальних мереж Facebook й Instagram в Європі через суперечку щодо місця зберігання персональних даних користувачів. Як передає Укрінформ, про це повідомляє Mashable із посиланням на щорічний […]

 
Blog IT Lifestyle Travel World

Мотивуюча історія харківського айтішника, який працює в канадському офісі Amazon

Євген Іванов — айтішник з Харківщини. Він не уявляє життя без програмування. Розвиваючись в улюбленій справі, наш герой успішно пройшов співбесіду до американського техгіганта Amazon. І переїхав жити та працювати до Канади. Через які випробування пройшов Євген, […]

 
Blog Business Politics Society World Події

ЄC схвалив проєкт, що забороняє використання даних для таргетованої реклами.

Європарламент прийняв початковий проєкт закону про заборону деякої таргетованої реклами. Згідно з ним Big Tech-компанії, до яких належать Google, Amazon і Facebook, не мають права використовувати для таргетованої реклами конфіденційну […]

 

Leave A Comment